Dlaczego podgrzewacz do butelek jest bez sensu

Pamiętam moment pierwszego samodzielnego karmienia Zu butelką. Był stres, co tu dużo mówić. Przeczytałem, że mleko powinno mieć 38 stopni. Chyba trzeba będzie termometr zanurzyć i mierzyć, przecież jest ryzyko, że się oparzy albo przeziębi. Pożyczyliśmy od znajomych podgrzewacz do butelek. Pomyślałem sobie, że jednak z cywilizacją człowiekowi raźniej – taki podgrzewacz tylko do prądu włączyć, a całą resztę to sam zrobi – podgrzeje, ustawi temperaturę i ją podtrzyma.

Użyłem go raz.

Czas to przy małym dziecku towar deficytowy, więc odruchowo staram się eliminować zbędne sytuacje. Co ma do tego podgrzewacz? Ma! Trzeba wyjąć go z pudła, włączyć do prądu, napełnić wodą, ustawić temperaturę, opróżnić, schować do pudła, znaleźć dla niego miejsce gdziekolwiek. Czas.

Taką samą funkcję pełni duży kubek na herbatę, który kiedys nabyłem w Coffee Heaven. Napełniam go gorącą wodą, wrzucam butelkę i po sprawie. A te 38 stopni? Wychodzę z założenia, że podobnie jak moja córka jestem człowiekiem i odczucia mam zbliżone, dlatego po wylaniu paru kropel na skórę jestem w stanie w miarę kompetentnie stwierdzić, czy nie grozi jej wypalenie podniebienia albo efekt Mentosa, czyli zamarznięcie.

Z G. ustaliliśmy, że się postawimy szalejącej konsumpcji i mamy zamiar wywalać z domu wszystko, co nie jest niezbędne do obsługi dziecka. Zobaczymy, czy sie uda. Najlepszym sojusznikiem w tej walce jest brak pokusy w postaci zapasu wolnej gotówki, którą można beztrosko puścić.

Podgrzewacz poszedł na pierwszy ogień. Zu wygląda na zadowoloną.

zu i butelka

5 thoughts on “Dlaczego podgrzewacz do butelek jest bez sensu

  1. U nas podobnie, tylko my podgrzewamy w garnku 🙂 Jest cały ogrom „niezbędnych gadżetów”, które marketingowcy wciskają zestresowanym rodzicom 🙂 nie dajmy się!

  2. U nas to jest tak: podgrzewacz stoi na blacie kuchennym podłączony do kontaktu, woda zawsze w środku, wystarczy pstryknąć ON. Podgrzewacz oswoiliśmy mimo początkowej ogromnej niechęci.

    P.S. Tymi znajomymi byliśmy my:)

  3. My opanowaliśmy już odpowiednie podgrzewanie w czajniku elektrycznym wcześniej przegotowanej wody ( to do mleka i kaszek). To szybszy sposób niż podgrzewacz. Ten służy tylko do podgrzewania obiadków.
    W ogóle za dużo tych sprzętów dla niemowląt. Z perspektywy tych ośmiu miesięcy najbardziej przydatnym sprzętem okazał się … kosz na pieluchy.

    • Tak, kosz na pieluchy to strategiczne miejsce, koncentruje się wokół niego spora część życia z niemowlakiem:) to dobry temat na osobny wpis.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s